Dieta wysokobiałkowa – Korzyści płynące ze zwiększonej podaży białka
29 gru 2020

Dieta wysokobiałkowa – Korzyści płynące ze zwiększonej podaży białka

Post by Redaktor

W dobie dynamicznego rozwoju sektora dietetyki i sportu, coraz częściej natrafiamy na bardziej wyszukane diety. Do ich stosowania często zachęcani jesteśmy przez chwilową modę lub zaskakująco obiecujące korzyści. Nierzadko za indywidualnie rozpisaną dietę w określonym stylu przyjdzie nam zapłacić nawet kilkaset złotych. Jeśli nie zdiagnozowano u nas znaczących problemów zdrowotnych ani nie dostaliśmy osobistych zaleceń od dietetyka, śmiało możemy testować wybrane modele żywieniowe. Jedną z najlepiej sprawdzających się diet u osób chcących zrzucić zbędne kilogramy jest dieta wysokobiałkowa. Poza samą utratą wagi, zwiększona podaż białka niesie ze sobą inne prozdrowotne korzyści.

Jak dieta wysokobiałkowa sprawdza się w utracie zbędnych kilogramów?

Dietę wysokobiałkową warto wypróbować zarówno w momencie, gdy chcemy zrzucić zbędny kilogramy, a także przybrać nieco masy mięśniowej. Wśród charakterystycznych zalet tego stylu żywienia warto wyróżnić:

  • zwiększony indeks sytości,
  • polepszoną sprawność fizyczną,
  • łatwość w ucięciu zbędnych kalorii,
  • przyrost siły widoczny w treningu siłowym,
  • polepszoną higienę snu,
  • lepszą perystaltykę jelit.

Wysoka podaż białka pomaga zredukować katabolizm wynikający z wykonywania intensywnych ćwiczeń siłowych. Dodatkowe białko zwiększa syntezę białek mięśniowych, zwiększając potencjalne przyrosty. Taka dieta jest dobrym sposobem na redukcję apetytu. Nie mamy ochoty na podjadanie i sięganie po rzeczy obfite w cukry. Przez polepszoną perystaltykę jelit, łatwiej jest się nam wypróżniać. Spędzamy mniej czasu na toalecie. Aby mówić o diecie wysokobiałkowej, należy zwiększyć spożycie tego makroskładnika do co najmniej 1,2 grama białka na kilogram masy ciała. 

Tags:

0 Comments

Leave a Comment