Jak dobrać karetki do widlaka
12 lut 2021

Jak dobrać karetki do widlaka

Post by Redaktor

Wózki widłowe to dość specyficzny sprzęt, który ma zastosowanie przede wszystkim na magazynach. W swojej budowie posiadają one karetki. Cała maszyna zbudowana jest głównie do przenoszenia ciężkich rzeczy. Można to zrobić oczywiście wózkiem paletowym, jednak nadaje się on głównie do przewożenia lekkich rzeczy na małe odległości.

 

Karetki do widlaka- co to jest

Jest to po prostu płyta czołowa, która przymocowana jest do masztu pojazdu. Następnie przymocowuje się do niej widły. Na rynku obecne są różne rodzaje karetek. Najczęściej spotyka się karetki do widlaka z przesuwem bocznym, widłami pływającymi i z hydraulicznym korektorem poziomu. Wiele osób nie ma dość obszernej wiedzy na ten temat, jednak znajomość tego sprzętu może się przydać w wielu sytuacjach.

 

Jak dobrać karetki do widlaka

Przede wszystkim należy się skupić na udźwigu. Jeśli chodzi o wózki widłowe to są one wykorzystywane w wielu sytuacjach. Raz muszą przenieść 50 kg, a innym razem kilka ton. W zależności od tego, jak często będą używane do przenoszenia ciężkich rzeczy, należy dobrać odpowiednie karetki. Poniżej zostały przedstawione klasy karetek, które są dostępne:

klasa I — stosuje się ją do maszyn, których udźwig jest mniejszy niż 999 kg. Jest ona bardzo rzadko stosowana,
klasa II — można ją spotkać w wózkach widłowych, które podnoszą od 1000 do 2500 kg,
klasa III — następna klasa potrafi udźwignąć ciężar mieszczący się w przedziale 3000-3500 kg,
klasa IV — są to wózki, które wykorzystuje się do przenoszenia bardzo ciężkich przedmiotów, a potrafią one udźwignąć od 5000 do 10000 kg,
klasa V — ostatnia klasa karetek, która nie jest praktycznie stosowana.

Jak widać na rynku znajduje się dość sporo klas, które dostosowuje się do udźwigu maszyny. Karetki do widlaka muszą być odpowiednio dopasowane, ponieważ przy złym użytkowaniu może uszkodzić się sprzęt. Dobierając karetki należy również zwrócić uwagę na długość wideł, rodzaj, a także materiał, z jakiego są wykonane. Wszystkie te czynniki są bardzo istotne i przed zakupem należy dokładnie dobrać rodzaj karetek.

 

0 Comments

Leave a Comment