Jak dobrać olej, do typu silnika w danym samochodzie?
20 lip 2022

Jak dobrać olej, do typu silnika w danym samochodzie?

Post by Serwis S.A.

Reklama: Sklep z odzieżą motocyklową Rybnik

Wbrew temu co się wydaje, niejednokrotnie mamy problem z wyborem oleju do naszego samochodu, najzwyczajniej w świecie nie wiemy czym powinniśmy się w takim momencie kierować. Pewnie, że na rynku znajdziemy różnorodne oleje silnikowe o konkretnym dla nich zastosowaniu, właściwościach czy przeznaczonych w konkretnym celu, z tego też powodu trzeba do nich się odnieść gdy szukamy oleju do naszego auta.

Zazwyczaj zaleca się korzystanie z markowych olejów samochodowych, za którymi przemawia jakość a tym samym pamiętaniu o ich gęstości czy specyfikacji naszego auta. Ciekawostką może być fakt, iż często też olej należy wybrać w kontekście klimatu, w jakim samochód jest eksploatowany, jeżeli jest on ciepły to zaleca się oleje gęstsze a więc charakteryzujące się wysoką lepkością, gdy klimat jest chłodniejszy stawiajmy na oleje rzadsze.

Jeżeli mamy nie lada problem, z wyborem oleju samochodowego to najbardziej korzystnym dla nas rozwiązaniem, pozostaje nic innego jak skorzystanie z pomocy oraz wsparcia serwisu, w którym dodatkowo możemy go wymienić a stary poddać utylizacji.

0 Comments

Leave a Comment