Jak przetkać zatkaną rurę kanalizacyjną?
14 sty 2022

Jak przetkać zatkaną rurę kanalizacyjną?

Post by Redaktor

Regularne czyszczenie rur kanalizacyjnych z wykorzystaniem odpowiednich środków jest w stanie sprawić, że żaden odpływ w naszym domu nie ulegnie zatkaniu. Najpopularniejszym sposobem oczyszczania rur jest wsypywane do zlewu czy umywalki specjalnych granulek, które po kontakcie z wodą zyskują mocno żrące właściwości. To właśnie dzięki nim rozpuszczają wszelkie zabrudzenia i sprawiają, że na bieżąco dbamy o kanalizację. Pamiętajmy, że jeśli ten proces zostanie zaniedbany, to konsekwencje mogą być poważne.

Pierwszym objawem, że z naszą kanalizacją dzieje się coś złego jest brzydki zapach pojawiający się po dłuższym okresie nieużywania zlewu czy wanny. Okres ten systematycznie się skraca, by w końcu mocno śmierdzieć bez względu na częstotliwość używania kanalizacji. To ostatni moment, by zdecydować się na chemiczne czyszczenie rur Kraków jest miastem, gdzie bez trudu w każdym większym sklepie kupimy popularne granulki, które udrożnią odpływ i zlikwidują przykry zapach.

W sytuacji, gdy rury zostaną zablokowane, działanie takich domowych sposobów nie zawsze jest wystarczające. Co zrobić w momencie, gdy woda nie chce odpływać, a popularny kret nie daje sobie rady? Jedyną możliwością jest rozkręcenie rur pod zlewem i przeczyszczenie syfonu. Jeśli zabrudzenia są mocno ubite w rurze, warto wykorzystać giętką żmijkę, która skutecznie wwierci się w zator i spowoduje przepchnięcie go do grubszych rur kanalizacyjny, dzięki czemu odpływ zostanie udrożniony, a nam pozostanie regularne czyszczenie rur dostępnymi w sklepach preparatami.

0 Comments

Leave a Comment