Jak skutecznie zamontować antenę DVB-T?
7 sie 2019

Jak skutecznie zamontować antenę DVB-T?

Post by Redaktor

Antena DVB-T służy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki niej wyraźnie poprawisz jakość dźwięku i obrazu. To prosty sposób na dostęp do kanałów w wysokiej rozdzielczości HDTV. Jednocześnie zwiększy liczbę dostępnych kanałów telewizyjnych oraz ścieżek językowych.

Jak skutecznie zamontować antenę DVB-T?

Chociaż korzyści płynące z posiadania anteny DVB-T są bezsporne, to jej montaż może sprawić początkującym kłopoty. Jedynie prawidłowa instalacja gwarantuje, że obraz i dźwięk w telewizorze będą na zadowalającym poziomie. Dlatego warto zastanowić się nad wybraniem profesjonalnej firmy, która przeprowadza instalacja anten DVB-T . Kraków to miasto, w którym można bez problemów znaleźć solidną firmę, która się tym zajmuje.

Te rzeczy mogą popsuć jakość sygnału.

Istnieje szereg czynników, które mają bezpośredni wpływ na jakość sygnału. Zalicza się do nich m.in. otoczenie, w którym znajduje się antena. Wysokie budynki lub drzewa, które stoją pomiędzy anteną a nadajnikiem, utrudniają przepływ sygnału. Sytuacja wygląd podobnie w przypadku dużej odległości między anteną a nadajnikiem DVN-T. Utrudnienia te będą mniej dotkliwe, jeśli zadbamy o wysokiej jakości antenę oraz jej odpowiednie ustawienie. Prawidłowo przeprowadzony montaż jest podstawą dobrego sygnału.

Jak przeprowadzić montaż samemu?

Najszybszą drogą do rzetelnego zamontowania anteny DVB-T, jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Monterzy mają przy sobie specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu praca jest wykonana szybko i precyzyjnie.

Jeśli jednak wolisz zrobić to samemu, to masz do tego dwa sposoby:

  • sprawdź, jak ustawioną antenę mają Twoi sąsiedzi i zamontuj swoją w tym samym kierunku,
  • użyj darmowych aplikacji takich jak DVB-T Finder. Działają w prosty sposób – wyszukują najbliższe dostępne nadajniki DVB-T. Następnie aplikacja wyświetla informacje dotyczące urządzenia i kierunku, w którym jest zwrócone.

Przy odrobinie cierpliwości i dokładności można samodzielnie ustawić antenę, żeby odbierała niczym niezakłócony sygnał.

0 Comments

Leave a Comment