Kompresory śrubowe
6 paź 2020

Kompresory śrubowe

Post by Redaktor

Kompresory śrubowe znajdują zastosowanie w sferze przemysłowej i w produkcji, gdzie wymagane jest zastosowanie sprężonego powietrza w dużych ilościach. Czym cechują się te urządzenia? Z jakich elementów są zbudowane?

Sprężarka

Sprężarka

Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe to innowacyjne urządzenia, które są zbudowane z następujących części: silnik, moduł śrubowy pompujący powietrze, przekładnia pasowa, chłodnica olejowo-powietrzna, system filtracji powietrza i automatyka mająca na celu zabezpieczać kompresor przed spadkiem napięcia w sieci, czy też przeciążeniem silnika i zanikiem fazy. Ponadto, każdy kompresor posiada dźwiękochłonna obudowę oraz panel kontrolny umożliwiający sprawne działanie. Na rynku znajdziemy różnorodne modele sprężarek, które różnią się między sobą dodatkowymi ulepszeniami, którymi mogą być na przykład automatyczne wyrzutniki kondensatu, zaawansowany panel kontrolny, zdalne sterowanie kompresorem, falownik, wymiennik ciepła, czy też zewnętrzny ocynk na zbiorniku. W zależności od potrzeb i oczekiwań warto wybrać taką sprężarkę, która posiadać będzie dodatkowe funkcje, cechować się doskonałą jakością i sprawną pracą.

Gdzie stosuje się kompresory śrubowe?

Kompresor śrubowy to pewien typ sprężarki śrubowej, która przeznaczona jest do nieustającej i długotrwałej pracy. Używany jest głównie w przemyśle i w produkcji, a także w innych miejscach, które potrzebują sprężonego powietrza w sporych ilościach i nieprzerwanie. Okazuje się, że tego typu urządzenia nie potrzebują żadnych przerw w działaniu, jednocześnie bazując na doskonałej wydajności sprzętu. Sprężarka śrubowa jest urządzeniem cechującym się oszczędnością kosztów serwisowania i ogromnym poziomem niezawodności. Nie bez powodu te urządzenia szybko zyskały uznanie w wielu firmach, zarówno dużych, jak i średnich. Warto postawić na zaawansowane i nowoczesne kompresory śrubowe, które dają możliwość sprawnego kontrolowania pracy, przy czym są sprzętem łatwym w obsłudze. Korzystają one z najnowszych osiągnięć technologicznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców.

 

0 Comments

Leave a Comment