Rozwód
20 mar 2021

Rozwód

Post by Redaktor

Prawo rodzinne to szczególna gałąź prawna. Żadna nie ingeruje na tyle w intymne sfery życia. Rozwód jest jedną z instytucji prawa rodzinnego, jego regulacja jest zawarta w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Zgodnie z art. 56 § 1 sąd go orzeka, gdy między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Z wnioskiem może wystąpić każda ze stron stosunku małżeństwa. W Naszym kraju nie jest dopuszczalny tak zwany rozwód umowny, może orzec go tylko sąd i na podstawie jego wyroku małżeństwo ma prawo być rozwiązane. Mimo spełnienia wszystkich obligatoryjnych przesłanek, sędzia nie wyda orzeczenia ustalającego rozwód w momencie kiedy ma obawy, co do dobra wspólnego potomstwa stron i jeśli takie orzeczenie kłóciłoby się z ogólnie rozumianymi zasadami współżycia społecznego. 

 

Według Kodeksu Postępowania Cywilnego nie istnieje przymus adwokacki w sprawach tego typu. Warto jednak skorzystać z pomocy adwokata. Nasz interes prawny w rękach specjalisty będzie bardziej chroniony. Ponadto ułatwi to sporządzenia pozwu i innych pism procesowych. Prawnik dysponuje wiedzą i doświadczeniem i skutecznie reprezentuje Naszą stronę przed sądem. Jego obecność może mieć duże znaczenie w negocjacjach, a ich skuteczność pozwala na ułatwienie przebiegu postępowania. 

 

Szukając adwokatów w większych miastach, jak na przykład: Warszawa, Wrocław, czy Łódź, warto skorzystać z dostępnych na stronach internetowych rankingów kancelarii świadczących usługi w obrębie prawa małżeńskiego. Wybór specjalisty gwarantuje powodzenie w procesie. 

0 Comments

Leave a Comment