Widły do widlaka oraz inny osprzęt roboczy
15 lut 2021

Widły do widlaka oraz inny osprzęt roboczy

Post by Redaktor

 

Kiedy myślimy o wózkach widłowych, to zazwyczaj staje nam przed oczami maszyna wyposażona w widły. Widły do widlaka to jak się okazuje niejedyny rodzaj osprzętu roboczego tej maszyny, którą możemy stosować.

Jakie rodzaje osprzętu roboczego wyróżniamy?

Osprzęt roboczy do widlaków jest to niezwykle bogata kategoria. Samych wideł do wózków widłowych jest sporo. Poszczególne rodzaje różnią się głównie tym jak widły do widlaka, a raczej do jego karetki są montowane.

Widły do widlaka

Widły do widlaka

Wózek widłowy powstał początkowo głównie z myślą o tym, aby można było łatwo transportować materiał, który jest ułożony na standaryzowanych paletach lub jego forma pozwala podnieść go za pomocą wideł. Z biegiem czasu okazało się jednak, że jeśli wymienimy widły do widlaka na inny rodzaj osprzętu roboczego, możemy wykonywać dużo więcej operacji. Wśród najpopularniejszych grup osprzętu roboczego oprócz oczywiście wideł wyróżniamy:

– chwytaki (poziome, pionowe, obrotowe),

– łyżki i czerpaki,

– wciągarki,

– wysięgniki.

Czy można zwiększyć funkcjonalność wózka z widłami?

Jeśli posiadamy wózek widłowy i nie opłaca nam się dokupić do niego dodatkowego osprzętu, ponieważ pracowałby zbyt rzadko, możemy dokupić różnego rodzaju osprzęt dodatkowy. Osprzęt taki montuje się do wideł widlaka. Rozwiązanie to jest mniej wygodne i nie zawsze będzie w stanie zrekompensować nam w stu procentach np. brak pełnowymiarowego chwytaka, niemniej pozwala zwiększyć zakres wykonywanych prac. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

– trawersy,

– przedłużki do wideł,

– podwieszane uchwyty,

– kosze dla ludzi.

Dodatkowo niezależnie od tego, czy wózek jest wyposażony w same widły, czy posiada innego rodzaju osprzęt roboczy najlepiej, jeśli posiadałby wbudowaną wagę. Bardzo często skraca to czas pracy. Obecnie w większości przypadków wagi są seryjnie montowane w nowych wózkach widłowych. Jeśli jednak posiadamy starszy model, to nie ma żadnych przeszkód, aby wózek w taką wagę wyposażyć. Wagi mogą mieć również różny zakres ważenia, różną dokładność, wbudowaną pamięć oraz wiele udogodnień elektronicznych.

 

 

0 Comments

Leave a Comment