Witamina C a układ krwionośny
6 gru 2018

Witamina C a układ krwionośny

Post by Redaktor

Witamina C a układ krwionośny

Witamina C pełni wiele funkcji w aspekcie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Między innymi wspomaga układ immunologiczny, uczestniczy w procesie przemiany materii czy bierze udział w syntezie kolagenu itp. Korzystnie wpływa także na układ krwionośny. W jaki sposób?

Naczynia krwionośne są wzmocnione

Warto zwrócić uwagę na fakt, że witamina C Kraków uszczelnia, a także wzmacnia naczynia krwionośne. Ma to bardzo korzystny wpływ na ten obszar naszego organizmu. Zapobiega to bowiem między innymi tworzeniu się krwotoków lub sińców itp. Zdecydowanie rzadziej powstaje też problem dotyczący krwawiących dziąseł. Nic więc dziwnego, że nie brakuje ludzi, którzy coraz częściej utożsamiają ten składnik nie tylko z ochroną przed różnymi chorobami. Oczywiście, witamina C korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Niemniej jednak dobrze wywiązuje się ze swojego zadania także w tym temacie. Przyczynia się bowiem do lepszej pracy układu krwionośnego.

Regulacja ciśnienia tętniczego

Może nie każdy wie, ale witamina C – potwierdziły to badania – bierze udział w aspekcie dotyczącym regulacji ciśnienia tętniczego. To powoduje, że znajduje zastosowanie w leczeniu tej choroby. Warto wspomnieć także o innej kwestii. Pamiętajcie, że witamina C przyczynia się do lepszego wchłaniania żelaza. Jak to przekłada się na funkcjonowanie organizmu? Żelazo wpływa między innymi na poziom hemoglobiny we krwi. Jeśli jest jej zbyt mało, to mamy do czynienia ze zmęczeniem, bladą skórą, kołataniem serca, apatią, niechęcią do wykonywania różnych zadań w pracy czy w domu itp. Warto zatem zadbać o to, aby w codziennej diecie nie brakowało produktów bogatych w witaminę C. Trzeba podkreślić, że człowiek nie wytwarza jej samodzielnie. Witamina C musi być dostarczona na przykład poprzez odpowiednie produkty bogate w ten składnik. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować właściwe suplementy. Na rynku produktów tego typu nie brakuje. Odpowiednia suplementacja korzystnie wpłynie zaś na pracę organizmu.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment